Dobrý den po delší odmlce........

10. prosince 2016 v 16:52 | Franko
http://franko.blog.cz/
Dobrý den po delší odmlce........
Znovu se ozývám po delším odmlčení, způsobená částečně technickými problémy a mým zaneprázdněním, které mi nedovolovalo rychle tyto problémy odstranit.
Dnes bychom se mohli zabývat problémem, který já sám pozoruji dosti často při své jízdě ve městě i mimo něj. Těžko si tuto věc vysvětluji, přisuzuji ji nedostatkem ve výuce v autoškole, nebo pohodlností řidičů.
Jde o smysluplné a správné používání ukazatele změny směru jízdy (lidově blinkru,směrovky) na vozidle, před úsekem kde skutečně směr jízdy měním.

Takže představme si dopravní situaci řidiče jedoucího po hlavní silnici a blížícího se k oblouku vozovky doleva, kdy v oblouku zprava ústí do hlavní silnice, silnice vedlejší. Řidič je povinen zapnout včas levý blinkr ,aby dal všem kolem sebe, za sebou a před sebou najevo že bude měnit svůj směr jízdy doleva.
Blinkr je potřeba zapnout s dostatečným předstihem.
Setkal jsem se několikrát s názorem, "proč bych ukazoval ,když jedu po hlavní". Ale ukazatel, nebo sdělovač toho ,že jedu po hlavní na vozidle přece nemáme. Takže jak to mají ostatní poznat ? Navíc ti za mnou nemusí vůbec vidět, že se hlavní přede mnou stáčí. Zejména v noci.
Platí to i pro odbočování doprava, pokud tam vede hlavní ,nebo vedlejší silnice, kam jedu.
Blinkry na vozidlech jsou důležitým komunikačním nástrojem mezi účastníky silničního provozu a jejich nepoužívání je přestupkem.
To je třeba si uvědomovat, abych nebyl nebezpečím pro ostatní a pochopitelně si nevytvářel nebezpečí i pro sebe sama.

Takže pozor na to a opět ,tentokrát brzy na shledanou.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | Web | 11. prosince 2016 v 7:40 | Reagovat

Moc díky, já coby řidič....prostě, díky za info!

2 Franko Franko | 9. února 2017 v 16:08 | Reagovat

Tak se držte mých rad !!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama