Když jsem účastník dopravní nehody.

11. února 2011 v 17:45 | Franko
Když jsem účastník dopravní nehody.

Je to minimálně špatná chvíle v mém životě i když to dopadne bez zranění.Pouhá představa,jaké mně čekají "radosti",při vyřizování všech potřebných formalit při nápravě "stavu věcí" není nic co bych si přál. Přesto se to stává a mnohdy bez přičinění nevinného účastníka silničního provozu.

1


Proto je důležité vědět dopředu co mám dělat,aby mé starosti byly co možná nejmenší.Je nutno proto v případě ,že mne něco takového potká zachovat si klidnou hlavu a nepodléhat zbytečně emocím.Nejlépe je,se na to trochu připravit i když si budu i nadále přát ,abych to nikdy nepotřeboval.
Nejlépe bude napsat si sám pokyny k nutným úkonům,nebo použít přiložené povinnosti podle zákona o silničním provozu dle Autoklubu České republiky,které budu mít uložené ve svém vozidle v přihrádce.

2


3

4


Euroformulář záznamu o dopravní nehodě.
6

7

Připojím ještě několik doplňujících rad řidičům-účastníkům dopravní nehody.

-Pokud jsem nucen odstavit vozidlo z původní konečné polohy po nehodě,nejdříve tuto konečnou polohu na vozovce označím (rohy vozidla-křídou,úlomkem cihly,kamenem,sprejem atd.) a teprve potom vozidlo odstavím. A to i tehdy,kdyby na mně křičeli a nadávali lidé a řidiči kolem mne v danou chvíli. Pokud podlehnu a vozidlo odstavím bez označení jeho konečné polohy,jsem sám proti sobě a likviduji jeden z mála rozhodných důkazů,který je potřeba pro analýzu dopravní nehody odborníkem. Dodatečně tento důkaz nelze nahradit.
-Konečnou polohu vozidel , jejich poškození a polohu dalších stop na vozovce po dopravní nehodě si pokud možno sám nafotím,z více stran.
-Pokud možno zajistím si adresu a kontaktní telefon přímých svědků dopravní nehody a to i při malé dopravní nehodě,nenahlášené policii.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama